eBook Historický atlas města Plzně

Historický atlas města Plzně, který vyšel v tištěné podobě na konci roku 2009, se dočkal svého zveřejnění na internetu. Jedná se o první zveřejnění tištěné publikace formou tzv. elektronické knihy (e-book) na webových stránkách města Plzně. eBook je dostupný na adrese: http://www.plzen.eu/obcan/o-meste/multimedia/ebook/ebook.aspx 

Co je eBook?

eBook neboli elektronická kniha je digitální ekvivalent k tištěné publikaci využívající prostředků formátu Flash. eBook je jedna z možností publikování knih na internetu.
Aplikace umožňuje generovat odkazy na jednotlivé stránky elektronické knihy. Dále je možné vyhledávat v celém dokumentu či umisťovat záložky. Ovládání aplikace je v češtině a součástí elektronických knih je podrobný obsah. Při svolení vlastníků autorských práv je možné tisknout jednotlivé stránky či celou publikaci a také uložit celou publikaci ve formátu PDF. V opačných případech jsou tyto funkce zakázané. Pro detailní prohlížení je třeba zobrazit eBook na celou obrazovku.

Více o eBooku Historického atlasu

Podrobnosti o samotném historickém atlasu se dozvíte na těchto stránkách.

Historický atlas vznikl ve spolupráci s Historickým ústavem akademie věd České republiky a je součástí edice Historických atlasů měst ČR.

Bohužel se nepodařilo získat souhlas všech vlastníků autorských práv obrázků a map obsažených v Historickém atlasu pro jejich publikování na internetu.
Seznam všech nepublikovaných obrázků a map v eBooku Historického atlasu:

Textové listy:
Obr. č. 6: Pohled na kostel sv. Bartoloměje, 1491. Miniatura ve Stupníkově graduálu. Knihovna Národního muzea v Praze.

Obr. č. 11: Plán vojenského ležení u Plzně z roku 1744, Österreichisches Staatsarchiv−Kriegsarchiv Wien.

Mapové listy:
Mapový list č. 2
Mapa č. 5: Plán opevnění královského krajského města Plzně a projekt jeho úprav z roku 1658, Österreichisches Staatsarchiv−Kriegsarchiv Wien.

Mapa č. 6: Půdorys opevnění Plzně Johana Christiana Ziznera, k roku 1703, Österreichisches Staatsarchiv−Kriegsarchiv Wien.

Mapový list č. 4
Mapa č. 9: Plzeň na Prvním vojenském mapování Čech z let 1780–1783, Österreichisches Staatsarchiv–Kriegsarchiv Wien. © Laboratoř geoinformatiky UJEP Ústí nad Labem.

Mapový list č. 14
Mapa č. 23: Plzeň na Druhém vojenském mapování Čech z poloviny 19. století, Österreichisches Staatsarchiv–Kriegsarchiv Wien. © Laboratoř geoinformatiky UJEP Ústí nad Labem.

Mapový list č. 16
Mapa č. 25: Plzeň na Třetím vojenském mapování Čech ze 2. poloviny 19. století, Österreichisches Staatsarchiv–Kriegsarchiv Wien. © Laboratoř geoinformatiky UJEP Ústí nad Labem.

Mapový list č. 44
Obr. č. 75: Veduta města Plzně od jihozápadu, 1536, Universitätsbibliothek Würzburg.

Mapový list č. 46
Obr. č. 80: Veduta a plán města Plzně, cca 1726–¬1729, Štencův archiv negativů, Praha.


eBook Revitalizace nábřeží plzeňských řek - Úslava

Druhou publikací, která byla převedena do podoby e-booku se stala Revitalizace nábřeží plzeňských řek – Úslava. Obrazová studie revitalizace nábřeží řeky Úslavy stanovuje hlavní principy, které by měly být dodržovány při revitalizaci vodních toků v zastavěných městských územích i volné krajině.

Tato elektronická kniha navíc umožňuje tisknout jednotlivé stránky, či celou publikaci a je zde také povoleno stáhnout celou knihu jako dokument ve formátu PDF.


Elektronické knihy Životní prostředí města Plzně I.- V. díl

Dalšími publikacemi, které se dočkaly podoby e-booku jsou knihy Životní prostředí města Plzně I.-V. Tyto publikace vydal Odbor životního prostředí města Plzně a věnují se nejrůznějším tématům o životním prostředí na území města.

Elektronické knihy „Životní prostředí města Plzně I. – V.díl“ naleznete na stránkách Odboru životního prostředí v sekci Publikace: http://ozp.plzen.eu/publikace/


Další eBooks

Všechny elektronické knihy vytvořené pro potřeby Magistrátu města Plzně jsou umístěné na oficiálních stránkách města Plzně na jednom místě - v sekci Multimedia pod odkazem ebook.

vytisknout stránku

Datum poslední aktualizace: 28. 4. 2014

Nové aplikace

 

Zasílání novinek

Rozesílání novinek (návod) umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem:

Anketa

Jaký je váš nejčastější důvod využití tohoto mapového portálu města Plzně?

Pracovní záležitosti59%
Soukromě (zábava, volný čas)31%
Jsem tu omylem10%

Celkem 3391 hlasů

Kontakty

Oddělení GIS
Správa informačních technologií města Plzně, Cukrovarská 19
301 00 Plzeň

Mapa:

tel.: +420 37 803 5130
sluzbygis@plzen.eu
www.sitmp.cz

Město Plzeň