Editace dat v mapovém prohlížeči Marushka

Editace dat pomocí webového mapového prohlížeče Marushka je mnohem rychlejší a uživatelsky přívětivější než editace prostřednictvím GS V6 a GSExploreru.

Zabezpečený mapový projekt „Edit“ je  přístupný pouze pro pracovníky MMP a pracovníky organizací MMP a umožňuje odpovědným pracovníkům:

  • upravit atributové (popisné) informace objektů v mapě,
  • vytvářet nové objekty,
  • mazat stávající prvky z mapy.

Úprava dat pomocí mapového prohlížeče je jednoduchá, změna se projeví okamžitě v databázi GIS, v mapovém projektu "Edit" a také v ostatních projektech, ve kterých se upravovaná data nachází a editor tak má jistotu, že editace proběhla správně. Odpovědným pracovníkům – pořizovatelům dat jsou udělována práva na editaci konkrétní sady dat. Uživatelé s přístupem do aplikace, ale bez editačních práv, vidí všechny datové vrstvy v projektu, ale nemají možnost je upravovat.

První sady dat, které jsou editovány prostřednictvím prohlížeče Marushka jsou zastávky MHD a pasportizované plochy chodníků pro údržbu, které editují pracovníci ÚMO 4
Seznam editovatelných dat prostřednictvím aplikace Marushka vzniká na základě požadavků pořizovatelů dat a předpokládá se, že počet vrstev určených k úpravě přes Marushku bude narůstat.

Editace policejních okrsků

Jeden z příkladů editace dat jsou popisné informace k policejním okrskům, které se následně zobrazují v projektu Bezpečné město.

V editačním projektu se zapne příslušná vrstva Policejní okrsky (kategorie Užitečné vrstvy) a po kliknutí na název okrsku se v pravé části okna zapne záložka Informace s aktuálně vyplněnými atributy (popisnými informacemi). Oprávněný pracovník může tyto informace upravit a uložit stisknutím stejnojmenného tlačítka pod seznamem popisných informací. 


Obr. 1: Policejní okrsky a editace jejich popisných údajů prostřednictví prohlížeče Marushka

Editace atributů městského kamerového systému

Pro pracovníky Správy veřejného statku města Plzně byla do editačního projektu přidána vrstva kamer městského dopravního systému (k dispozici v záložce Vrstvy v kategorii Komunikace a doprava). Obdobně jako u policejních okrsků se kliknutím na konkrétní kameru v pravé části mapového okna otevře záložka Informace s aktuálními popisnými informacemi vybrané kamery, které může oprávněná osoba editovat.


Obr.2: Úprava popisných informací městského kamerového systému

vytisknout stránku

Datum poslední aktualizace: 3. 4. 2013

Nové aplikace

 

Zasílání novinek

Rozesílání novinek (návod) umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem:

Anketa

Jaký je váš nejčastější důvod využití tohoto mapového portálu města Plzně?

Pracovní záležitosti59%
Soukromě (zábava, volný čas)31%
Jsem tu omylem10%

Celkem 3369 hlasů

Kontakty

Oddělení GIS
Správa informačních technologií města Plzně, Cukrovarská 19
301 00 Plzeň

Mapa:

tel.: +420 37 803 5130
sluzbygis@plzen.eu
www.sitmp.cz

Město Plzeň