Katalog ubytování s integrací mapového klienta

Katalog ubytování je k dispozici na stránkách: http://www.plzen.eu/turista/ubytovani-a-gastronomie/katalog-ubytovani/ 

Na stránkách města byla spuštěna nová služba pro turisty a návštěvníky města: Katalog ubytování. Jedná se přehlednou aplikaci, která na základě zadaných kritérií zobrazí seznam hotelů, pensionů, ubytoven a kempů na území města a okolí.


Obr.1: Úvodní stránka katalogu ubytování s výběrem kritérií
 

Zobrazení objektu v mapě

Po zadání požadovaných kritérií se ve spodní části stránky zobrazí seznam ubytovacích míst. Každý objekt má u sebe podrobnější popis s potřebnými informacemi o ubytování a v jedné ze záložek také mapu:


Obr.2: Karta hotelu s aktivní záložkou mapa
 

Jedná se o další případ integrace našeho mapového klienta a mapových podkladů do prostředí stránek města. Po kliknutí na obrázek mapy hotelu se otevře mapový projekt Turistika (více o projektu zde) zacílený na okolí zvoleného objektu. V mapovém prohlížeči je možné provádět veškeré operace jako v jiných našich mapových projektech (vyhledávání objektů, zapínání a vypínání vrstev, měření vzdáleností apod.).

Administrátorské rozhraní

O aktuálnost dat se stará odbor prezentace a marketingu, jenž má k dispozici administrátorské rozhraní pro pořizování dat do jednotlivých katalogových listů:  


Obr.3: Administrátorské rozhraní pro pořizování dat k jednotlivým objektům
 

Lokalizovatelné objekty z databáze GIS

Lokalizace objektů vedených v našem datovém skladu je v tomto případě prezentována na ukázce ubytovacích kapacit. Pro jiné prezentační úlohy je možné využít i jiných lokalizovatelných objektů, které přehledně prezentujeme na našem mapovém portále v sumářích, viz ukázka:


Obr.4: Ukázka ze sumáře objektů, které je možné lokalizovat na mapě

Na podobném principu lokalizace objektů na stránkách města funguje například zobrazování významných památek a turistických cílů a živočišných druhů na mapě zoologické zahrady. Mapové okno je využíváno na stránkách Bezpečného města pro zobrazování policejních okrsků a služeben, na stránkách odpadového hospodářství je pomocí map ukazováno umístění kontejnerů na tříděný odpad apod. 

vytisknout stránku

Datum poslední aktualizace: 3. 1. 2014

Nové aplikace

 

Zasílání novinek

Rozesílání novinek (návod) umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem:

Anketa

Jaký je váš nejčastější důvod využití tohoto mapového portálu města Plzně?

Pracovní záležitosti59%
Soukromě (zábava, volný čas)31%
Jsem tu omylem10%

Celkem 3372 hlasů

Kontakty

Oddělení GIS
Správa informačních technologií města Plzně, Cukrovarská 19
301 00 Plzeň

Mapa:

tel.: +420 37 803 5130
sluzbygis@plzen.eu
www.sitmp.cz

Město Plzeň