Letecké snímky 1956, cyklostojany, ZOO vláček

Rozšíření projektu Staré mapy

Mapový projekt Staré mapy naleznete na adrese: http://gis.plzen.eu/staremapy

Projekt Staré mapy je mezi částí veřejnosti velmi oblíben, zobrazuje historické plány a staré letecké snímky města Plzně a okolí. V seznamu použitých plánů byly doplněny všechny informace o původu těchto plánů. Ve vrstvách  mezi leteckými snímky přibyl velmi zajímavý letecký snímek z let 1952 až 1956*

Letecké snímky 1956

Sadu dosud publikovaných historických leteckých snímků (ortofot) vhodně doplňuje nově získané ortofoto z let 1952 - 1956. *Publikované snímky pocházejí ze dvou řad snímkování republiky, přičemž jedna část území Plzně a okolí je pokryta ortofoty z roku 1952 a druhá z roku 1956. Jedná se o první plošné celostátní letecké snímkování na území ČR. PDF dokument s rozlišením území města podle roku snímání je k dispozici zde:
 Klady mapových listů podle roku snímání (PDF, 224 kB).

Letecký snímek je možné zobrazit zaškrtnutím roku 1956 v seznamu Leteckých snímků v záložce Vrstvy. Výhodou získaných dat je jejich velký přesah hranice ORP.
Zajímavostí na území města Plzně jsou například nezastavěné plochy na Denisově nábřeží, stále existující kasárna v Sadech Pětatřicátníků a další.

Kromě těchto nově získaných snímků, je možné zobrazit v záložce Vrstvy v kategorii Letecké snímky ortofota z let 1938, 1945, 1972, 1988, 1996 atd.


 

Uzamykatelné cyklostojany

Na mapovém portálu Turistika přibyla v záložce Vrstvy, v kategorii Na kole vrstva Uzamykatelné stojany. Jedná se o stojany na kola rozmístěné Městskou policií na území města. Všechny zakreslené stojany v mapě jsou doplněny o fotografii.


 

Navigace k cílům - Techmania

Pro návštěvníky mířící do vědeckého centra Techmania byla vytvořena předdefinovaná mapa zobrazující příjezdové cesty pro zájemce přijíždějící automobilem, tak pro návštěvníky přicházející z vlakového a autobusového nádraží. Mapu nalezou uživatelé mapových aplikací na adrese: http://aplikace.plzen.eu/gis/mapaf.asp?r=39 v nové kategorii „Jak se dostat k…

Vrstva „Jak se dostat k…“ není zatím standardní součástí mapového projektu Turistika, ale pokud se v budoucnu vyskytne více požadavků na zobrazení cesty k zajímavým cílům na území města, bude nadále tato kategorie rozšiřována a může se stát součástí projektu Turistika.
 

Zoo vláček opět v provozu, i na mapách

Mapová aplikace zobrazující interaktivní plán ZOO je doplněna o trasu tradičního zoo vláčku, který je po zimní přestávce opět v provozu.
Trasa zoo vláčku s jízdním řádem je k dispozici ve Vrstvách v kategorii MHD.
Pod ikonkou zastávek tohoto spojení naleznou návštěvníci aktuální jízdní řád zoo vláčku. Do 1.7. je provoz zoo vláčku pouze víkendový, od 1.7. bude zoo vláček jezdit podle stejného jízdního řádu každý den.

Trasa zoo vláčku je k dispozici také v projektu IPD, který zobrazuje všechny trasy linek MHD.

vytisknout stránku

Datum poslední aktualizace: 27. 8. 2012

Nové aplikace

 

Zasílání novinek

Rozesílání novinek (návod) umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem:

Anketa

Jaký je váš nejčastější důvod využití tohoto mapového portálu města Plzně?

Pracovní záležitosti59%
Soukromě (zábava, volný čas)31%
Jsem tu omylem10%

Celkem 3372 hlasů

Kontakty

Oddělení GIS
Správa informačních technologií města Plzně, Cukrovarská 19
301 00 Plzeň

Mapa:

tel.: +420 37 803 5130
sluzbygis@plzen.eu
www.sitmp.cz

Město Plzeň