Naučné říční stezky podél plzeňských řek

http://aplikace.plzen.eu/gis/mapaf.asp?r=162 Mapu zobrazující naučnou stezku naleznete na adrese: http://aplikace.plzen.eu/gis/mapaf.asp?r=162 

Naučná stezka Údolím Úslavy je dlouhá přibližně 9 km, první zastavení se nachází nad příjezdovou cestou ke kostelu sv. Jiří v Plzni-Doubravce a její projití podél toku řeky od soutoku s Berounkou v Doubravce po Koterov trvá přibližně 3 hodiny. Stezka, na jejíž přípravě se podílel Útvar koncepce a rozvoje města Plzně a Správa veřejného statku města Plzně, je realizována v rámci mezinárodního projektu REURIS zabývajícího se revitalizacemi vodních toků v urbanizovaných oblastech.

Trasu naučné stezky včetně všech zastavení naleznete na mapovém portálu Turistika ve Vrstvách v kategorii Pěšky. Pod naučnými stezkami naleznete i 6 ostatních již realizovaných naučných stezek. Mapu s lokalizovanou naučnou stezkou Údolím Úslavy naleznete v Předdefinovaných mapách nebo přímo na adrese: http://aplikace.plzen.eu/gis/mapaf.asp?r=162. Součástí informace skrývající se pod ikonami jednotlivých zastavení je také informační tabule, která se v místě nachází. Klepnutím na obrázek infotabule se obrázek zvětší a text na informační tabuli se stane čitelným (viz obr).

Texty a obrazové přílohy pro 13 informačních tabulí sestavil Jan Hajšman ve spolupráci s Jitkou Rauchovou z grafického studia RAMAP Plzeň.

V budoucnu se postupně objeví informační tabule u naučných stezek v údolních nivách všech plzeňských řek.

vytisknout stránku

Datum poslední aktualizace: 15. 9. 2011

Nové aplikace

 

Zasílání novinek

Rozesílání novinek (návod) umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem:

Anketa

Jaký je váš nejčastější důvod využití tohoto mapového portálu města Plzně?

Pracovní záležitosti59%
Soukromě (zábava, volný čas)31%
Jsem tu omylem10%

Celkem 3369 hlasů

Kontakty

Oddělení GIS
Správa informačních technologií města Plzně, Cukrovarská 19
301 00 Plzeň

Mapa:

tel.: +420 37 803 5130
sluzbygis@plzen.eu
www.sitmp.cz

Město Plzeň