Nový mapový portál města Plzně

Na adrese mapy.plzen.eu došlo ke spuštění nového „MAPOVÉHO PORTÁLU MĚSTA PLZNĚ“ , který plnohodnotně nahradí dřívější GIS portál města Plzně. Nový web využívá redakční systém s operativní správou obsahu webu a do budoucna ho umožní propojit s obsahy webových prezentací dalších organizací města.

Rychlou orientaci zprostředkovává šest hlavních oblastí Aplikací a map jako jsou:  DOPRAVA, TURISTIKA, SLUŽBY, ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ, ÚZEMNÍ ČLENĚNÍ A HISTORICKÉ MAPY. Nechybí upoutávka na Nové mapy nebo sekce Nejpoužívanějších map, která se bude měnit podle potřeb uživatelů.

Jednotlivé mapové projekty byly rozšířeny o vysvětlující články a i nadále dochází k aktualizaci a doplňování informací. V záložce GIS je popsán vývoj a stav provozovaného Geografického informačního systému města Plzně. V záložce Služby GIS lze najít informace jaké služby jsou poskytovány hlavně veřejnosti.

Díky novému mapovému portálu došlo ke sloučení všech zásadních informací týkajících se mapového prostředí města (GIS) na jedno místo. Na jedné webové adrese tak najdete aktuality ze světa map, nejpoužívanější mapy, spuštění mapy, vysvětlení použitých technologií, představení GIS a jeho služeb atd. Věříme, že zde naleznou informace uživatelé nejenom pro pracovní účely, ale i návštěvníci a široká veřejnost, která bude hledat mapy pro zábavu nebo pro využití volného času.

Další Aktuality týkající se GISu města Plzně již budou prezentovány na tomto mapovém portálu.

vytisknout stránku

Datum poslední aktualizace: 2. 11. 2009

Nové aplikace

 

Zasílání novinek

Rozesílání novinek (návod) umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem:

Anketa

Jaký je váš nejčastější důvod využití tohoto mapového portálu města Plzně?

Pracovní záležitosti59%
Soukromě (zábava, volný čas)31%
Jsem tu omylem10%

Celkem 3391 hlasů

Kontakty

Oddělení GIS
Správa informačních technologií města Plzně, Cukrovarská 19
301 00 Plzeň

Mapa:

tel.: +420 37 803 5130
sluzbygis@plzen.eu
www.sitmp.cz

Město Plzeň