Plzeňská ZOO má novou interaktivní 2D mapu

Interaktivní plán ZOO je umístěn na adrese: http://gis.plzen.eu/zoo

Ve spolupráci se Zoologickou a botanickou zahradou města Plzně vznikla interaktivní mapa popisující umístění zoologických a botanických expozic a dalších významných objektů na území plzeňské ZOO. Digitální podoba mapy umožňuje virtuálním návštěvníkům pohybovat se tažením a rolováním myši v plánu ZOO a kliknutím na jednotlivé objekty získávat bližší informace.

Co všechno interaktivní plán ZOO nabízí?

Nová digitální mapa zobrazuje umístění nejvýznamnějších zvířat formou barevné ikony daného zvířete a všechny botanické expozice. Po kliknutí na příslušnou ikonu zvířete se zobrazí podrobné informace o chovaném druhu a odkaz s detailnějším popisem zvířete na stránkách Zoologické a botanické zahrady města Plzně. Podobně po kliknutí na ikonu rostliny získáte podrobnější informace z botanické expozice.

Součástí mapy jsou také zařízení pro návštěvníky: dětská hřiště, občerstvení, automaty na pamětní mince, automaty na nápoje, WC, informační místa, obchody se suvenýry atd.

V záložce Vrstvy je možné zapnout doporučené prohlídkové trasy nebo přírodní oblasti ZOO (jedná se o zoogeografické oblasti typické pro vývoj určitých druhů zvířat a rostlin, které jsou v plzeňské ZOO zastoupeny vyhrazenou oblastí). Interaktivní plán dále nabízí možnost prohlédnout si ZOO pomocí videa nebo panoramatických snímků.

Kromě zvířat zobrazených vlastním obrázkem v mapě nabízí mapová aplikace vrstvu Výběhy a expozice, která zobrazuje místa umístění zvířat a pod ikonou výběhu je možné nalézt všechna zvířata, která se ve výběhu nacházejí.

Pro koho je interaktivní plán ZOO určený?

Plán je určený pro každého, kdo se chystá navštívit plzeňskou ZOO a chce se dopředu informovat o umístění zvířat a rostlin.

Zajímat bude také milovníky přírody, kteří se chtějí dozvědět více o chovaných exemplářích z provázaných odborných článků umístěných na stránkách ZOO. Návštěvníci ocení například informace o času konání sokolnických ukázek a komentovaných krmení u vybraných zvířat, ale naleznou zde i další důležité informace.

Předdefinované mapy

Předdefinované mapy jsou připravené mapy pro konkrétní použití, které zobrazují vybrané mapové vrstvy (data) dle předem zvoleného účelu.
Pro plzeňskou ZOO byly vytvořeny tyto předdefinované mapy:
 

Seznam všech Předdefinovaných map naleznete na adrese: /aplikace-a-mapy/preddefinovane-mapy/, nebo na mapovém portálu v pravém sloupci: Nejpoužívanější mapy

Umístění plánu na přesných mapových podkladech

Popisovaná mapová aplikace je plnohodnotný GIS, a tak samozřejmostí je umístění plánu ZOO v přesných souřadnicích v kontextu s okolím nad leteckým snímkem města a nad plánem města. Letecký snímek byl pro potřeby tohoto projektu vyhotoven na jaře roku 2010 v rozlišení 10 cm, což znamená, že každý pixel snímku představuje 10 cm ve skutečnosti. Plán ZOO vznikl nad geodetickými základy z prvků digitální technické mapy a mapy katastrální.

Reálné umístění nad plánem města umožňuje návštěvníkům lokalizaci ZOO v rámci Plzně a plánování cesty k cíli.


Budeme rádi za Vaše připomínky a náměty na doplnění tohoto tématu. V případě zájmu nás kontaktujte na e-mail: sluzbygis@plzen.eu. Rádi bychom v budoucnu Interaktivní plán plzeňské ZOO rozšířili o další zajímavé a potřebné informace.


vytisknout stránku

Datum poslední aktualizace: 13. 9. 2010

Nové aplikace

 

Zasílání novinek

Rozesílání novinek (návod) umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem:

Anketa

Jaký je váš nejčastější důvod využití tohoto mapového portálu města Plzně?

Pracovní záležitosti59%
Soukromě (zábava, volný čas)31%
Jsem tu omylem10%

Celkem 3369 hlasů

Kontakty

Oddělení GIS
Správa informačních technologií města Plzně, Cukrovarská 19
301 00 Plzeň

Mapa:

tel.: +420 37 803 5130
sluzbygis@plzen.eu
www.sitmp.cz

Město Plzeň