Pouť k planetám, stínovaný reliéf, 3D zobrazení budov

Rádi bychom Vás seznámili se zpřístupněním nových mapových vrstev pro veřejnost v projektu Turistika a volný čas:

Pouť k planetám

Mapu zobrazující rozmístění planet v ulicích města naleznete na adrese: http://aplikace.plzen.eu/gis/mapaf.asp?r=150

Vědecko - technologicko - zábavný park Techmania realizuje tento rok od 1.6 do 30.9. již popáté projekt Pouť k planetám. Jedná se o interaktivní model Sluneční soustavy umístěný do ulic města Plzně, a to tak, že vzdálenosti i velikosti jednotlivých modelů jsou konstruovány v měřítku 1: 1 000 000 000, což znamená, že 1 metr představuje 1 milión kilometrů. Na každém disku je navíc umístěn trojrozměrný model reprezentující danou planetu s bližšími informacemi.

Mapa zobrazující rozmístění planet (Pouť k planetám) je k dispozici v projektu Turistika, v záložce Vrstvy, v rozbalovacím seznamu: „Pěšky“ (viz obrázek). Po kliknutí na ikonu planety se otevře náhled umístěného trojrozměrného modelu a je tak možné získat podrobnější informace o planetách i v tomto virtuálním prostředí.


 

Stínovaný reliéf

Mapu se stínovaným reliéfem naleznete na stránce: http://aplikace.plzen.eu/gis/mapaf.asp?r=88

Stínovaný reliéf je průhledný rastrový podklad map sloužící k lepší představě o členitosti terénu, tedy o výškově složce mapy. Stínovaný reliéf zastává úlohu vrstevnic, protože dodává mapě prostorový efekt.
Jedná se o velmi užitečnou vrstvu, kterou ocení především pěší turisté a cyklisté. Z mapy je na první pohled zřejmé (extrémní) převýšení v krajině a umožní tak turistům vyhnout se náročným úsekům.
Stínovaný reliéf naleznete v projektu Turistika ve Vrstvách v kategorii Virtuální Plzeň (viz obrázek).


 

3D plán města

Mapový projekt Turistika naleznete na stránce: http://gis.plzen.eu/turistika

Novinkou mezi podkladovými mapami v projektu Turistika je zařazení „3D plánu“ od společnosti PlanStudio. 3D plán města nabízí prostorové zobrazení budov, což zvyšuje realističtější pohled na mapu. 3D zobrazení budov je k dispozici v měřítku od 1: 4001 do 1:12000. Zapnout si jej můžete výběrem podkladové mapy v horní obrazovce mapového prohlížeče pod názvem Plán města PS (viz obrázek).

vytisknout stránku

Datum poslední aktualizace: 22. 7. 2011

Nové aplikace

 

Zasílání novinek

Rozesílání novinek (návod) umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem:

Anketa

Jaký je váš nejčastější důvod využití tohoto mapového portálu města Plzně?

Pracovní záležitosti59%
Soukromě (zábava, volný čas)31%
Jsem tu omylem10%

Celkem 3369 hlasů

Kontakty

Oddělení GIS
Správa informačních technologií města Plzně, Cukrovarská 19
301 00 Plzeň

Mapa:

tel.: +420 37 803 5130
sluzbygis@plzen.eu
www.sitmp.cz

Město Plzeň