Projekt IPD

Mapa projektu je umístěná na adrese http://gis.plzen.eu/ipd

Na jaře roku 2009 vznikla nová internetová aplikace: "Interaktivní plán dopravy města Plzně." Jedná  se o schéma linek městské dopravy, které jsou provázané s městským geografickým informačním systémem. To zanamená, že kromě linek MHD zde naleznete spoustu dalších objektů, které jsou spravovány městskými organizacemi.

Aplikace slouží především k vyhledání spojení MHD, ale nabízí celou řadu funkcí, které vám pomohou v orientaci a v plánování cesty nejen po městě. Součástí aplikace je například vyhledávač zastávek, linek, adres, ale i dalších institucí na území města. Samozřejmností je podkladová mapa, kterou se může pro zvýšení orientace stát i letecký snímek.

Vyhledání spojení z jedné zastávky na druhou je díky napojení na IDOS zvládnutelné na několik klepnutí myší:

  1. Po klepnutí na zastávku, ze které vyjíždíme klepneme v dialogovém okně na tlačítko ODKUD
  2. Poté klepneme na cílovou zastávku a ve stejném dialogovém okně klepneme na tlačítko KAM
  3. Ve spodní části okna jsme o našich volbách informaváni a pokud jsme s volbou spokojeni, stiskneme talčítko IDOS - VYHLEDAT SPOJENÍ

Návod na vyhledání spojení mezi dvěmi zastávkami

 Nově je možné plánovat cestu i z jednotlivých objektů na mapě (divadla, knihovny, sportoviště, nemocnice aj.), protože systém je schopen přiřadit k vybranému objetu nejbližší zastávku.

Cestující se také prostřednictvím aplikace snadno dozvědí o aktuálních výlukách i plánovaných změnách dopravy. V datových vrstvách můžeme nalézt také například umístění center PMDP, automatů na jízdenky, či záchytných parkovišť.

Plzeňský interaktivní plán dopravy je zřejmě první, který zobrazuje schéma linek na podkladu městských geografických dat a zároveň umožňuje maximální uživatelské pohodlí díky snadnému intuitivnímu ovládání.

 

vytisknout stránku

Datum poslední aktualizace: 3. 11. 2009

Nové aplikace

 

Zasílání novinek

Rozesílání novinek (návod) umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem:

Anketa

Jaký je váš nejčastější důvod využití tohoto mapového portálu města Plzně?

Pracovní záležitosti59%
Soukromě (zábava, volný čas)31%
Jsem tu omylem10%

Celkem 3372 hlasů

Kontakty

Oddělení GIS
Správa informačních technologií města Plzně, Cukrovarská 19
301 00 Plzeň

Mapa:

tel.: +420 37 803 5130
sluzbygis@plzen.eu
www.sitmp.cz

Město Plzeň