Pasport hřbitova Starého Plzence vyhrál v kategorii Smart City soutěže Zlatý erb

Starý Plzenec zvítězil v krajském kole soutěže Zlatý erb v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba s mapovou aplikací, která zobrazuje detailní plán hřbitova a propojuje grafické zobrazení hrobových míst s pasportním systémem správy hřbitova. Aplikace byla vytvořena oddělením GIS ve spolupráci s Městským úřadem Starý Plzenec.

Zlatý erb 2019

Na Krajském úřadě Plzeňského kraje byly ve čtvrtek 14.3. 2019 předány ceny vítězům 21. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2019 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Dvacátého prvního ročníku soutěže Zlatý erb se aktivně zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově bylo do soutěže přihlášeno 435 projektů ze všech 14-ti krajů České republiky. V Plzeňském kraji bylo přihlášeno 38 projektů. V kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba zvítězil Starý Plzenec se službou Pasport hřbitova města a postoupil do celostátního kola. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni na konferenci ISSS 1. dubna 2019 v Hradci Králové. Více o výsledcích krajského kola soutěže Zlatý erb 2019 si můžete přečíst zde.

Pasport hřbitova ve Starém Plzenci

Detailní plán hřbitova s propojením na pasportní systém správy hřbitova je dostupný v mapovém projektu Hřbitovyhttps://aplikace.plzen.eu/gis/mapaf.asp?r=197

Mapa hřbitova zobrazuje všechna hrobová místa (tj.1412 objektů) a navíc je možné si do mapy zapnout půdorys hřbitova, jednotlivá oddělení hřbitova a místní inventář (patří sem například lavičky, vodovodní kohoutky, památníky aj.). Tento grafický pasport byl dále napojen na data z lokální aplikace Správce pohřebiště, což umožňuje zobrazovat více informací o hrobovém místě a je možné vytvářet tematizaci hrobových míst podle vybraných kritérií (viz obrázek). Více se o této mapové aplikaci můžete dočíst v samostatném článku.

Obr.: Tematizace hrobových míst podle splatnosti pronájmu za hrob včetně detailní informace o hrobu