Veřejné prostory s WiFi zdarma na mapách

Město Plzeň spustilo bezplatné připojení k internetu ve dvou venkovních lokalitách v sadovém okruhu u náměstí Republiky, konkrétně v Mlýnské strouze a ve Smetanových sadech. Novou službu nazvanou PLZEN Free Wi-Fi bude dál rozšiřovat, a to i mimo historický střed města. Zavedení služby je možné díky tomu, že má Plzeň od roku 1998 svou vlastní síť podzemních optických tras, kterou spravuje Správa informačních technologií města Plzně (SITmP). Také provozování a další rozvoj lokalit s bezplatným WiFi připojením zajišťuje SITmP.

Kde najít bezplatnou WiFi od SITmP?

Pokrytá území

Mapové projekty, ve kterých je možné zapnout si vrstvu znázorňující oblasti s bezplatným WiFi jsou popsány níže v tomto článku, ale protože předpokládáme postupné přibývání těchto lokalit, rozhodli jsme se vytvořit mapu se znázorněnými lokalitami bezplatného WiFi signálu, zajišťovaného SITmP.

Seznam území

Vedle mapových podkladů jsme vytvořili také seznam lokalit bezplatného WiFi signálu, zajišťovaného SITmP. Aktualizovaný seznam najdete v „Sumářích z GIS databáze“:

Lokality bezplatného připojení “PLZEN Free Wi-Fi” zajišťovaného SITmP.

Lokality s veřejně dostupným internetem na mapách

Oddělení GIS SITmP zpracovalo lokality s pokrytím WiFi do svých map. Lokality jsou k vidění pod vrstvou WiFi Free – SIT v mapových projektech:

Lokality s veřejnou WiFi zobrazené v projektu Turistika

Vrstva je zobrazena od měřítka 1: 25 000 průsvitnou – světle modrou barvou.

Místa s volně dostupnou WiFi budou přibývat

Pokrytí wifi zdarma bude město rozšiřovat i do dalších míst, v nejbližší době zejména kolem historického jádra. Pokryta by tak měla být celá oblast sadového okruhu, jenž je nejvyhledávanější relaxační lokalitou v centru. Následně se počítá s vytipováním vhodných veřejných prostranství v ostatních městských obvodech (především parků a náměstí). Tak jak budou lokality přibývat, budou místa pokrytí zakreslovány i do výše zmíněných map.