Veřejné prostory s WiFi zdarma na mapách

Město Plzeň spustilo bezplatné připojení k internetu v roce 2015 ve dvou venkovních lokalitách v sadovém okruhu u náměstí Republiky, konkrétně v Mlýnské strouze a ve Smetanových sadech. Novou službu nazvanou PLZEN Free Wi-Fi dál rozšiřuje, a to i mimo historický střed města. Zavedení služby je možné díky tomu, že má Plzeň od roku 1998 svou vlastní síť podzemních optických tras, kterou spravuje Správa informačních technologií města Plzně (SITmP). Také provozování a další rozvoj lokalit s bezplatným WiFi připojením zajišťuje SITmP.

Kde najít bezplatnou WiFi od SITmP?

Odkaz na mapovou aplikaci Mapa se znázorněnými lokalitami bezplatného WiFi signálu, zajišťovaného SITmP je dostupná na adrese: http://aplikace.plzen.eu/gis/mapaf.asp?r=196

Kromě této předdefinované mapy je mapa lokalit s bezplatnou WiFi k dispozici jako vrstva WiFi Free – SIT v mapových projektech:

  • Služby (kategorie Volný čas)
  • Turistika (kategorie Významné objekty)
  • Územní správa (kategorie Užitečné vrstvy)
  • neveřejný projekt Správa (kategorie Služby > Užitečné objekty)
Lokality s Free WiFi

Zobrazení lokalit s volně dostupnou WiFi v Plzni

Místa s volně dostupnou WiFi budou přibývat

Pokrytí WiFi zdarma město neustále rozšiřuje i do dalších míst nejen kolem historického jádra. Pokryta je nyní podstatná oblast sadového okruhu, jenž je nejvyhledávanější relaxační lokalitou v centru. A současně probíhá pokrytí vhodných veřejných prostranství v ostatních městských obvodech (především parků a náměstí). Tak jak budou lokality přibývat, budou místa pokrytí zakreslovány i do výše zmíněných map.

Free WiFi v Plzni

Ukázka lokalit v Plzni s dostupnou Free WiFi